Muzeum KolínMuzeum KouřimMuzeum Český BrodKostely kolínskaTvrz HradenínMuzeum dětem
  • Podzim
  • Podzim
  • Podzim
  • Podzim

Aktuálně

V našem muzeu vyrůstá vzácný špýchar z Kornatic | (31. 10. 2015)

FotogaleriePo téměř čtyřech desítkách let se konečně dočkal znovupostavení památkově mimořádně hodnotný špýchar s roubenou klenbou, který pochází z obce Kornatice na Rokycansku.

V uplynulých měsících byl podle dokumentace původního stavu postaven polozahloubený sklep se segmentovou klenbou z lomového kamene, nad nímž byla sestavena roubená konstrukce stěn a stropu. Originální dřevěné prvky špýcharu se zachovaly v až podivuhodně dobrém stavu, takže bylo nutné vyměnit pouze několik trámů. U vstupu do horního podlaží bude podle historických fotografií zrekonstruována zaniklá pavláčka, špýchar bude pokryt slaměnými došky a jeho stěny budou opatřeny hliněnou omazávkou, tak zvaným "kožichem".

Špýchar z Kornatic bude v našem muzeu tvořit součást usedlosti Podbrdska. V jeho těsné blízkosti již vyrůstá dům usedlosti "Šperkovna" ze Strašic.

Více informací o špýcharu z Kornatic najdete zde.

Fotogalerie:
Stavba špýcharu z Kornatic Stavba špýcharu z Kornatic Stavba špýcharu z Kornatic Stavba špýcharu z Kornatic Stavba špýcharu z Kornatic Stavba špýcharu z Kornatic Stavba špýcharu z Kornatic Stavba špýcharu z Kornatic Stavba špýcharu z Kornatic Stavba špýcharu z Kornatic Stavba špýcharu z Kornatic Stavba špýcharu z Kornatic Stavba špýcharu z Kornatic Stavba špýcharu z Kornatic Stavba špýcharu z Kornatic Stavba špýcharu z Kornatic Stavba špýcharu z Kornatic Stavba špýcharu z Kornatic

Muzeum lidových staveb v Kouřimi

Aktuální otevírací doba:

úterý - neděle:

10.00 - 17.00

více


facebook_logo

Vstupné:
základní: 80 Kč /dospělí/
zlevněné: 40 Kč
/děti, studenti, senioři od 65 let/
rodinné: 200 Kč
zdarma: /děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG/

Při národopisných pořadech zvýšené vstupné. Více

logo_kudyznudy


Regionální muzeum v Kolíně | Karlovo náměstí 8, 280 02 Kolín I příspěvková organizace Středočeského kraje 
logo_100