Muzeum KolínMuzeum KouřimMuzeum Český BrodKostely kolínskaTvrz HradenínMuzeum dětem
  • Podzim
  • Podzim
  • Podzim
  • Podzim

Aktuálně

Naše muzeum získalo další památku lidové architektury | (7. 12. 2016)

FotogalerieNa konci listopadu byly do Muzea lidových staveb přeneseny pozůstatky roubené chalupy z Chedrbí na Čáslavsku.

Nevelké stavení čp. 128 pocházelo pravděpodobně z počátku 19. století. Vlastní chalupa měla trojdílnou dispozici s nízkou roubenou světnicí, síní a zděnou černou kuchyní a komorou. V pravém úhlu k ní přiléhala zděná průjezdní stodola. V roce 2008 stavbu těžce poškodil požár, který zničil všechny krovy. Pozůstatky domu pak byly vystaveny nepřízni počasí, takže rychle postupovala jejich degradace. Na počátku roku 2016 majitelé trosky objektu darovali našemu muzeu. Po získání souhlasu k přemístění kulturní památky jsme pak provedli demontáž veškerých použitelných konstrukcí a uskladnili je v Muzeu lidových staveb.

V budoucnosti předpokládáme uskutečnění rekonstrukce této památky, která by vhodně doplňovala sýpku z Hrádku u Zruče nad Sázavou, která od 70. let 20. století stojí v severní části muzejního areálu.

Fotogalerie:
Stav chalupy před požárem Stav chalupy před požárem Pozůstatky chalupy v roce 2012 Pozůstatky chalupy v roce 2012 Rozebírání pozůstatků objektu v roce 2016

Muzeum lidových staveb v Kouřimi

Aktuální otevírací doba:

zavřeno do       

27. 11. 2020

Více

facebook_logo

Vstupné:
základní: 80 Kč /dospělí/
zlevněné: 40 Kč
/děti, studenti, senioři od 65 let/
rodinné: 200 Kč
zdarma: /děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG/

Při národopisných pořadech zvýšené vstupné. Více

logo_kudyznudy


Regionální muzeum v Kolíně | Karlovo náměstí 8, 280 02 Kolín I příspěvková organizace Středočeského kraje 
logo_100