Muzeum KolínMuzeum KouřimMuzeum Český BrodTvrz HradenínMuzeum dětemPamátník tří odbojů
  • Jaro
  • Jaro
  • Jaro

Aktuálně

Pokračuje záchrana hradenínské tvrze | (11. 5. 2023)

FotogalerieV loňském roce proběhla další etapa rekonstrukce gotické tvrze v Hradeníně, která se nachází ve správě našeho muzea.

V roce 2022 jsme zahájili záchranu severního křídla, které náleželo k nejohroženějším částem této památky. Hospodářská budova se zachovalým středověkým sklepem, která přiléhá k někdejší obytné věži, původně sloužila jako kuchyně s čeledníkem, a na přelomu 19. a 20. století byla užívána jako chlévy. Po zanedbání údržby v 70. letech 20. století se postupně změnila v ruinu. Nedávná rekonstrukce spočívala v opětovném dozdění zřícené koruny zdiva včetně doplnění chybějících záklenků oken a dveří. Na objektu bylo podle historického vyobrazení z 19. století a zachovalých archivních fotografií zrekonstruováno složité zastřešení, které spočívá v kombinaci valbové střechy, pobité šindelem, a střechy pultové, kryté pálenými taškami. Rekonstrukce byla financována Středočeským krajem a Ministerstvem kultury ČR.

V letošním roce jsme přistoupili k neodkladné rekonstrukci další části západní opěrné zdi příkopu (kontraeskarpy) v sousedství nedávno obnoveného mostu, která hrozila zřícením.
Fotogalerie:

Muzeum lidových staveb v Kouřimi

Aktuální otevírací doba:

pátek - neděle:
10.00 - 16.00

 

Více

facebook_logo

Vstupné:
základní: 110 Kč /dospělí/
zlevněné: 50 Kč
/děti, studenti, senioři od 65 let/
rodinné: 270 Kč
zdarma: /děti do 6 let, děti z DD, ZTP, ZTPP, AMG, ITIC/

Při národopisných pořadech zvýšené vstupné. Více

logo_kudyznudy


Regionální muzeum v Kolíně | Karlovo náměstí 8, 280 02 Kolín I příspěvková organizace Středočeského kraje 
logo_100
Nastavení cookies | Zpracování osobních údajů